Rezultate excelente obtinute la concursul international de robotica, First Lego League, 16 ianuarie 2016, Varsovia, Polonia

FLLPe data de 16.01.2016, cele trei echipe ale clubului de robotica condus de dl. Stefan Radulescu au participat la concursul FLL, editia 2015/2016, in orasul Varsovia, Polonia.

Toate cele trei echipe au obtinut rezultate foarte bune:

Locul I la categoria “ROBOT DESIGN“: echipa nr. 1809 – CLEARCLOUDS (Teodor TANASE, Razvan GHEORGHE, Mihnea IOACHIM)

Locul I la categoria “RESEARCH PROJECT“: echipa nr. 1810 – BLUERED (Codrin DANCULEA, Andrei MIHAIU, Antoniu CRISTEA)

 

Locul II la clasamentul general: echipa nr. 1809 – CLEARCLOUDS (Teodor TANASE, Razvan GHEORGHE, Mihnea IOACHIM)

Locul II la categoria “TEAMWORK“: echipa nr. 1811 – ROBOEDU (Aisa CIURLEA, Andrei PRAHOVEANU, Teodor GHEORGHE)

Locul II la categoria “ROBOT DESIGN“: echipa nr. 1810 – BLUERED (Codrin DANCULEA, Andrei MIHAIU, Antoniu CRISTEA)

 

Locul III la clasamentul general: echipa nr. 1810 – BLUERED (Codrin DANCULEA, Andrei MIHAIU, Antoniu CRISTEA)

Locul III la categoria “TEAMWORK“: echipa nr. 1809 – CLEARCLOUDS (Teodor TANASE, Razvan GHEORGHE, Mihnea IOACHIM)

 

Locul IV la clasamentul general: echipa nr. 1811 – ROBOEDU (Aisa CIURLEA, Andrei PRAHOVEANU, Teodor GHEORGHE)

Felicitari tuturor echipelor!

fll-warsaw-2016-063fll-warsaw-2016-062

Poze de la concurs puteti vedea pe pagina de facebook a clubului de robotica.

 

Multumim sponsorilor pentru sprijinul acordat!

sponsori-fll-pl-2

Participam la concurs international de robotica, First Lego League, 16 ianuarie 2016, Varsovia, Polonia

Elevii din cadrul clubului de robotica organizat de Asociatia Parintilor din Scoala 179 Bucuresti in cadrul Scolii Generale nr. 179 vor participa pe data de 16.01.2016 la etapa regionala a concursului First Lego League (FLL) 2015/2016, organizata la Varsovia, Polonia.

La aceasta etapa a concursului vor participa 9 elevii (cls. IV – VII) organizati in trei echipe:
– echipa nr. 1809 – CLEARCLOUDS (Teodor TANASE, Razvan GHEORGHE, Mihnea IOACHIM)
– echipa nr. 1810 – BLUERED (Codrin DANCULEA, Andrei MIHAIU, Antoniu CRISTEA)
– echipa nr. 1811 – ROBOEDU (Aisa CIURLEA, Andrei PRAHOVEANU, Teodor GHEORGHE)

In cadrul concursul FLL echipele participante vor fi evaluate la patru categorii:
– proba de robotica
– proiectarea si programarea robotului
– lucrul in echipa
– proiectul de cercetare

Tematica aleasa pentru anul 2015/2016 este TRASHTREK (managementul deseurilor).